TUPS-ROHTLIILIA Chlorophytum comosum
- Kasvukoht - koht valida valge, kuid vältida otsest päikest. Talub ka varjulisemat kohta, kuid liiga pimedas ei õitse ega anna tütartaimi. Kirjuleheline sort vajab rohkem valgust kui rohelise lehega.
- Temperatuur - lepib tavalise toatemperatuuriga (16-23C). Talub temperatuuri langust kuni 7C-ni.
- Muld - tavaline toitaineterikas toalillemuld.
- Ümberistutamine - igal kevadel, pott valida mõõduka suurusega. Hästi kasvanud taim kergitab end mõnikord potist välja ja näitab sellega istutamise vajalikkust. Liiga kitsas potis võivad lehed kolletuma hakata.
- Väetamine - kuigi taim võib aastaringi kasvada ka ilma väetiseta, annab väetamine taimele eriti lihava ja värske välimuse. Suvel väetada regulaarselt rohelistele toataimedele mõeldud väetisega kord kuus.
- Kastmine - suvel kasta rikkalikult, talvel mõõdukalt. Kui mõnikord unustatakse taime kasta, ei mõju see veel talle saatuslikult, kuna taim varub vett ja toitaineid oma lihakatesse juurtesse. Kord nädalas on soovitav taime korralikult kasta, selleks asetada ta veega täidetud anumasse niikauaks, kui muld on veega korralikult küllastunud. Tahab kõrget õhuniiskust. Liiga kuiva õhuga ruumis hakkavad leheotsad pruunistuma. Pruunid otsad võib kääridega ära lõigata.
- Paljundamine - tütartaimedega. Tütartaimi ei pea ilmtingimata taimelt eemaldama, kuna need ei kurna emataime. Tups-rohtliilia eluiga on umbes 4-5 aastat, siis tuleks taime uuendada.
- Kahjurid - üldiselt ei esine.
- NB! - on tuntud oma õhkupuhastava toime pärast. Roheliseleheline sort on tugevam kui valgetriibuline, seega ei soovitata neid ühte potti istutada, kuna roheliseleheline tõrjub teise välja.
No comments:
Post a Comment