NELJAKANDILINE
PIIMALILL
Euphorbia leuconeura
- Kasvukoht - vajab valget, kuid otsese lõunapäikese eest varjatud kasvukohta. Kõlbab ka poolvari, siis on taime lehed pikemad ja tumedamad rohelised, kuid siis jääb vars peenikeseks ja kipub kõverduma, seega tuleks taime varjulises kasvukohas toestada. Mida valgem on kasvukoht seda väikesmad ja heledamad on lehed ning seda tugevam ja jämedam on vars. Suveks võib taime õue viia, kuid sügisel tuppa toomisega peab hoolas olema. Liiga hilja tuppa toodud taim kohaneb järsu temperatuuri muutusega halvasti ja võib lehed langetada.
- Temperatuur - sobib tavaline toatemperatuur nii talvel kui suvel. Ei ole nõudlik õhuniiskuse suhtes.
- Muld - kaktusemuld, kuid sobib ka tavaline toalillemuld.
- Ümberistutamine - ümberistutada aprillis-mais. Pott valida võimalikult väike.
- Väetamine - kui taim on mõnel aastal ümberistutamata, tuleb väetada 2 korda kuus aprillist septembrini kaktustele mõeldud väetisega.
- Kastmine - kasta mõõdukalt. Tänu lihakatele vartele ei juhtu taimega midagi, kui mõni kastmiskord peaks vahele jääma. Hullem on see, kui taime liiga palju kastetakse. Talvel kasta ettevaatlikult, lastes mullal kastmiskordade vahel kuivada.
- Paljundamine - taim paljundab ennast ise, külvates oma seemneid potti. Seemned valmivad aastaringi. Kuna vili on omapärase avanemisega paiskvili, siis võib vaikses toas kuulda viljade avanemisest tulenevat praksumist.
- Kahjurid - kahjuritest võib taime ohustada punane kedriklest.
- NB! Taim on mürgine nagu teisedki piimalilled.
No comments:
Post a Comment